Bakırköy Fobi Terapisi

Bakırköy Fobi Terapisi

BAKIRKÖY FOBİ TERAPİ

Bakırköy Fobi Terapi için uzman psikologlarımız; bilimsel olarak geçerliliği, güvenilirliği, etkinliği kanıtlanmış Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Sistematik Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme Terapisi (EMDR) yaygın olarak kullanmaktadırlar.

Fobi, belli bir nesne, durum ya da olaya yönelik aşırı korku ve kaçınma hali ile kendini belli eden bir bozukluk türüdür. Kişinin ilişkilerini, iş hayatını, günlük yaşamını, sosyal hayatını olumsuz etkilemekte, kısıtlamaktadır.

Genel olarak çok sıklıkla karşılaşılan fobi türleri; Kapalı alan fobisi (Klostrofobi) özellikle asansör, EMAR, Tomografi gibi cihazlara girme konusunda ciddi zorlanmaya sebep olmaktadır. Hatta bazen bu tür ortamlardan kaçınmak için kişiler tetkiklerini bile ihmal etmektedirler.

Açık Alan fobisi(Agora fobi) açık alanlarda başına kötü bir şey geleceği korkusu ile evden çıkmamaya, sosyal hayatın kısıtlanmasına neden olmaktadır.

Uçak fobisi olan kişiler, uçmaktan, uçaktan kaynaklı korkuları nedeniyle seyahat edememekte, hatta seyahat gerektiren meslek ve işlerden uzak durmaktadırlar.

Böcek, kan, iğne, vb, fobi türleri de insanların hayatını kısıtlamaktadır. Bakırköy fobi terapi ile kısa sürede korkularınızda kurtulmak mümkün.

Randevu almadan önce; almayı düşündüğünüz hizmet ile ilgili beklentilerin, ihtiyaçların, sürecin nasıl işleyeceğine, görüşme ücreti gibi konulara dair kısa bir telefon görüşmesi, mail, WhatsApp ile iletişim kurmanızı tavsiye ederiz.

Bakırköy Fobi Terapi

İLETİŞİM

Konum Bilgisi talep etmek için;  
Whatsapp Danışma Hattı :  0544 570 21 26
0544 570 21 26 – 0212 570 21 26