Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Bakırköy EMDR Terapi Merkezi

Elika Psikolojik Danışmanlık merkezi; Çift-Aile ve Yetişkin Terapisti Meryem Gül Eren tarafından kurulmuştur. 15 yıl psikiyatri hemşireliği, sonrasında 20 yıllık Psikolog/Terapist deneyimine sahip bir klinisyendir. www.meryemguleren.com

2013’ten bu yana; yüzlerce Çift-Aile ve Bireysel Danışmanlık/Terapi görüşmesi gerçekleştirmiş; deneyimli, uluslararası eğitim ve sertifikalara sahip uzman psikologlar görev yapmaktadır.

Kurucumuzdan

Ruhsal, zihinsel yolculuk ve farkındalığa ulaşma sürecinde, psikoloji biliminin ışığı rehberimizdir.

Meryem Gül Eren

Kurucu Psikolog

Hizmetlerimiz

EMDR TERAPİ MERKEZİ
Elika Psikolojik Danışmanlık Merkezi 2013 te Psk. Meryem Gül Eren tarafından ) kurulmuştur. Bilimsel gelişmelerin ışığında EMDR Terapisinin iyileşmeye yaptığı katkılar fark edilmiş ve emdrbakirkoy.com olarak yeni bir oluşum ihtiyacı doğmuştur. 2016 dan bu yana Bakırköy ve çevresine, Türkiye ve dünya genelinde online olarak hizmet vermekteyiz.

Neden EMDR Terapi merkezi ihtiyacı doğmuştur?
EMDR Terapisi nörobiyolojik bir zemine sahiptir. Kısa süreli, sonuç odaklı çalışmaya izin vermektedir. Hastalığa zemin yaratan anı ağlarını, olumsuz düşünce, duygu ve beden duyumlarını en iyi şekilde etkinleştirip, doğal bir iyileşme sağlayan yöntemdir. EMDR Terapisi, etkili ve güvenli bir şekilde uygulanan, beyinde kalıcı olumlu etkileri olan ve çeşitli sendromlarda yararlı olduğu araştırmalarla gösterilmiş, dayalı bir psikoterapi yöntemidir.( F. Shapiro 2018) İnsana yönelik mesleklerde usta çırak ilişkisi içinde uzmanlaşmak esastır. Sadece akademik eğitim ve bilimsel gelişmeleri takip etmek yeterli değildir. İşinde uzmanlaşmış, akreditasyonu tamamlamış uzmanlar tarafından gözetilerek sürece rehberlik edilmesi gerekmektedir.
EN İYİ HİZMET” anlayışıyla; merkezde çalışan uzmanlarımız; temel EMDR Terapisi eğitimlerini, akreditasyonları tamamlamış ya da tamamlamak üzere bireysel süper vizyon almaktadır. Merkezdeki danışanların sürecine katkı sağlamak amacıyla, (Avrupa EMDR Derneğinden Akredite Terapist Meryem Gül Eren ve Nermin Sarıbaş tarafından ) Elika Psikoloji ekibine yönelik aylık grup ve akran süper vizyon desteği sunulmaktadır. “EN İYİ PSİKOLOG” eğitimlerine, deneyimine sürekli katkı sağlamaya çalışan, öğrenmekten yorulmayanlardır. Çünkü hiçbir insan diğeriyle aynı değildir. Farklılıkları yönetebilmek için terapistlerin alet çantasında malzeme zengin olmalıdır.
Bu noktada merkezimizde EMDR Terapisi ile entegre edilerek pek çok terapi yaklaşımı kullanılmaktadır.
Şema Terapi,
Bilişsel Davranış Terapisi (BDT),
Mod Terapisi,
Dinamik, Sistemik, Çözüm Odaklı Terapiler,
Psikodrama,
Sensöri Motor Psikoterapi,
Çocuk Ve Ergenlere Yönelik Oyun Terapileri,
Çift Aile Ve Cinsel Terapi Yaklaşımları
başlıcalarıdır.

Elika Psikoloji Danışma Merkezi

EMDR Terapisi Nedir? Ne işe yarar?

Bize Ulaşın

Tüm Sorularınız için Uzmana Danışın

Emdr Terapi

Göz hareketleri ile yapılan; Sistematik Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme Terapisi.

Emdr Terapi Senası

Tek konuda hızlı, bazen değerlendirme sonrasında 1-2 seansta bile önemli ölçüde ilerleme sağlanabilmektedir

Uzmanlara Sorun

Psikolojik Destek / Danışmanlık ile ilgili merak ettiğiniz konuları uzmanlarımıza sorun, cevaplayalım.

Hafta içi 09:00 - 19:00

Merkezimiz ve Uzmanlarımızla ilgili bilgi almak istediğiniz konu ile ilgili tüm sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.