Bahçelievler Cinsel Danışman

Bahçelievler Cinsel Danışman

bahçelievler cinsel danışma

Cinsel danışmanlıkta; her iki partnerin cinselliğe yaklaşımı, cinselliğe dair inançları, cinsel gelişim öyküleri, cinsellikten beklentileri, cinselliğe dair olumsuz inançlar, korkular, geleneksel kadın erkek rolleri, katı dini inançlar, cinselliğe dair tutumlar incelenir.

Yetersiz bilgi, yanlış bilgi ve inançlar, evliliğe dair sorunlar, varsa cinsel kimlik ve yönelim sorunları, çocukluk ve ergenlik dönemi cinsel gelişim basamaklarında olabilecek takılmalar ele alınır.

Bazen evlilik ve iletişim, çocuk sahibi olmak istememe, kişilik problemleri, yakınlık sorunları da cinsel sorunlara neden olabilir.

Cinsel danışman; cinsel sorunların kökenine dair aldığı bilgiler doğrultusunda çiftleri gerekirse, bireysel terapi, çift terapisine yönlendirebilir.

Problemin kaynağına göre; çiftlerle erken boşalma, vajinismus, sertleşme sorunu, orgazm sorunu, ağrılı cinsel ilişki, vb, durumlarda terapiye başlayabilir.

Gerekli gördüğünde; fizyolojik bir sorunun olup olmadığının tespiti için ürolog, Jinekolog muayenesi isteyebilir.

Cinsel danışmanlık sürecinde çiftlere, birtakım cinsel beceriler ödev biçiminde verilir. Cinsellik gerçekte, öğrenilen bir beceriler bütünüdür, Her iki çiftin birlikte çaba harcamasını gerektirir.

Cinsel danışmanlık/ Psikolojik destek almayı düşündüğünüz; Vajinismus, Cinsel ilişkide ağrı, Cinsel isteksizlik sorunları, Orgazm sorunları, Erken boşalma, Sertleşme (ereksiyon) sorunları,(iktidarsızlık)Orgazm bozuklukları( zevk alamama)Cinsel isteksizlik, Cinsel yönelim sorunları, Cinsel travma konularında bizi ayarabilir, destek alabilirsiniz.

Randevu almadan önce; almayı düşündüğünüz hizmet ile ilgili beklentilerin, ihtiyaçların, sürecin nasıl işleyeceğine, görüşme ücreti gibi konulara dair kısa bir telefon görüşmesi, mail ile iletişim kurmanızı tavsiye ederiz.

bahçelievler cinsel danışman için

Whatsapp Danışma Hattı : 0544 570 21 26
0212 570 21 26 – 0212 909 26 60