Ace Ölçeği Travma

(1)“…Literatürdeki diğer çocukluk çağı travma ölçeklerinde de benzer şekilde çocukluk dönemi travma sayıları arttıkça, buna bağlı olarak anksiyete, depresyon, somatizasyon ve paranoid düşünme 16 şiddetinde artış göstermektedir. Çocukluk çağı travmaları ile psikiyatrik belirtiler ve bu belirtilerin şiddetleri arasında pozitif bir ilişki olacağı beklenmiştir. Elde edilen sonuç bu beklentiyi doğrular niteliktedir. Genel olarak geçerliliğe yönelik bu sonuçlar ölçeğin yüksek düzeyde geçerliliğe sahip olduğunu göstermektedir.”

ACE Ölçeği Türkçe Formunun Geçerlilik Güvenilirlik Çalışması Anıl Gündüz, Alişan Burak Yaşar, İbrahim Gündoğmuş, Canan Savran Emre Konuk Tarafından Yapılmıştır. Anadolu Psikiyatri Dergisi 2018; 19 (Özel sayı.1) – Kaynakça

Siz büyürken, hayatınızın ilk 18 yılında;

Şimdi “Evet” cevaplarınızı toplayın: Bu sizin ACE Travma Puanınız. ACE travma puanınızı bulduysanız, sonucun ne anlama geldiğini öğrenmek isterseniz, bize yazın! Cevaplayalım. Eğer maddelerden 3 ya da 4’ üne Evet dediyseniz; var olan sağlık sorunlarınızı gözden geçirin. Gerekirse psikolojik yardım alın.

Ace Ölçeği (Travma) testine başlamak için ileri butonuna tıklayın.Adınız
Email Adresiniz
Telefon Numaranız