Meryem Gül Eren

Göz hareketleri ile yapılan terapi; Sistematik Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme Terapisi (Eye Movement Desensitizationand Reprocessing EMDR) adıyla bilinir.

REZERVASYON
Çift /Aile/Yetişkin/ EMDR Terapisti
 • EMDR Aşamaları Nedir

  Danışanın travmatik anı ile karşılaşmaya ve onarmaya hazır olup olmadığının gözden geçirilmesi gereklidir.

 • EMDR Terapi Nedir

  Sistematik Göz Harekteleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme (EMDR) Terapisi

 • EMDR Nasıl Çalışır

  Bilişsel beyin ve duygusal beyinin veri işleme kapasitesi sorunsuz çalışırsa, yani beyin yaşananlara anlam verilebilmiş

Biyografi

Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Kaygı BozukluklarıPanik Atak,kadınlarda sıklıkla görülen Psikosomatik (bedensel) hastalıklar, hamilelik ve doğum sonrası depresyonları, uykusuzluk, Bipolar Bozukluk, Borderline, Narsistik, Nevrotik Kişilikle ilgili sorunlar başlıca çalışma alanları arasındadır.

Menapoz, Emeklilik, Kompleks travma, yas ve kayıplara yönelik destek vermektedir.

Birey, Aile ve Çift Terapilerinde; danışanların gelişimi ve acılarının şifa bulması için, aile terapisinin sistemik, yaşantısal, varoluşçu, bütünsel yaklaşımı yanı sıra gerektiğinde EMDR Terapisi, dinamik terapi, sanat terapi yöntemlerini entegre ederek çalışmaktadır.

Evlilik, ilişki sorunları, aile içi iletişim, aile içindeki duygusal, gelişimsel krizler, aldatma / aldatılma, kıskançlık, boşanma, aile içi cinsel istismar, madde ve bilgisayar bağımlılığı, eşler arasındaki şiddetli geçimsizlik ve çatışma çözme konularında deneyimlidir.

Evlilik Öncesi Danışmanlığı ile; iletişim, sorun çözme, para yönetimi, geniş aile ile olan ilişkileri düzenleme, adaptasyon gibi konularda evliliğe hazırlık çalışması yürütmektedir.

Eğitim ve Diğer Bilgiler

Lise Eğitimi Eğitim

Antalya Sağlık Meslek Lisesi 1982 – 1986

Lisans EğitimiPsikoloji

İstanbul Üni. Edebiyat Fakültesi/Psikoloji 1999 – 2003

Elika Psikoloji Danışmanlık HizmetiBakırköy

Psikoloji Elika Danışmanlık Merkezinde, hem kurucu, hem de Çift-Aile-Yetişkin Psikoterapisti 2013’ten bu yana çalışmaktadır.

İş DeneyimleriBakırköy

 • Ortam Ruh Sağlığı’nda Aile ve Yetişkin Terapisti.(Part time)2009-2013
 • Akdeniz Danışmanlık Merkezi. Yetişkin,Ergen,Aile Terapisti (part time) 2007-2014
 • Yedikule Psikiyatri Merkezinde Aile Ve Yetişkin Terapisti. 2010-2013
 • Kılavuz Eğitim Danışmanlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 3 yıl eğitim koordinatörlüğü, 2 yıl Sorumlu Müdür ve Psikolog olarak çalıştı.   2004 – 2010
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Özürlünün Toplum İçinde Rehabilitasyonu Projesinde Psikolog 2003 – 2004 :
 • İstanbul Üniversitesi, Zihinsel Engelliler Destek Derneği, İstanbul Özürlüler Merkezi işbirliği ile düzenlenen ev merkezli KAP Projesi“Aile Rehberi“   2001 – 2002
 • Şişli Etfal Hast. Nöroloji, Bakırköy Ruh ve Sinir Hast. Hastanesi A.T.Ü. ve özel sektörde poliklinik hemşiresi. 1986 – 2002

Elika Danışmanlık Merkezi

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.elikapsikoloji.com sitesine ve site sahibi Meryem Gül Eren aittir.

— Meryem Gül Eren